Nurkowanie jest proste, ale…

Im głębiej nurkujemy, tym bardziej wzrasta ciśnienie wywierane na ciało. Na głębokości 40 metrów wynosi ono blisko… 100 ton! Nie czujemy go, bo działa równomiernie na każdą komórkę organizmu. W tym czasie azot z wdychanego powietrza dociera do tkanek i krwi. Więcej ciekawych informacji w filmie poniżej. Dowiedz się więcej o ciśnieniu! 🙂

Image by joakant from Pixabay

Jeśli nie wiesz „jak coś działa” lub „co się stanie” zerknij na załączony film i wszystko stanie się łatwe! 🙂 Niektóre z eksperymentów możesz powtórzyć w domu – uwaga! – TYLKO POD NADZOREM RODZICÓW!!! Pamiętaj, że część z nich wymaga specyficznych warunków laboratoryjnych lub niebezpiecznych odczynników.

https://www.youtube.com/channel/UCWTA5Yd0rAkQt5-9etIFoBA

Film pochodzi z serwisu Youtube z kanału SciFun

Warto zacząć jak zwykle od rzeczy najbezpieczniejszych i najprostszych – Snorkeling jako bezpieczną formę nurkowania poleca się także osobom, które czują lęk przed zanurzaniem się na kilkadziesiąt metrów i nie chcą głęboko nurkować. To fajna zabawa – nawet na basenie! Spróbuj – oczywiście pod opieką dorosłych!