Łemkowski Przegląd Grup Kolędniczych

              W dniu 22.01.2020 r. w Gorlickim Centrum Kultury odbył się Łemkowski Przegląd Grup Kolędniczych, który cyklicznie organizuje Stowarzyszenie Ruska Bursa w Gorlicach. Wydarzenie zgromadziło ponad stu uczestników, gdyż chęć udziału w koncercie zgłosiły prawie wszystkie szkoły z powiatu gorlickiego, w których prowadzone jest nauczanie języka łemkowskiego. Gmina Uście Gorlickie była reprezentowana przez Zespół Szkolno-Przedszkolny w Wysowej- Zdroju, Szkołę Podstawową w Hańczowej, Szkołę Podstawową w Banicy, Szkołę Podstawową w Śnietnicy, Zespół Szkół w Brunarach oraz Szkołę Podstawową w Gładyszowie.

Grupę kolędniczą z Wysowej-Zdroju tworzyli uczniowie klas I- VII, którzy uczęszczają na lekcje języka łemkowskiego. Uczniowie wspólnie z nauczycielką p. Anną Rydzanicz przygotowali występ nawiązujący do łemkowskich tradycji kolędniczych okraszony kolędami oraz tradycyjnymi życzeniami.

Zapraszamy wszystkich do obejrzenia zdjęć oraz krótkiego filmu z występu naszych uczniów.

( Autorzy: tekst i zdjęcia – p. Anna Rydzanicz; film – p. Pieniążek. Dziękujemy! )