Egipt – spotkanie z podróżnikiem

Naszą Szkołę odwiedził dzisiaj podróżnik i gawędziarz – p. Marcin Janik „Yeti” ( jak sam się przedstawia… 🙂 ). Opowiadał nam o jednej z ostatnich odbytych podróży – tym razem do Egiptu – stąd też tytuł prelekcji „Egipt – nie tylko piramidy”. Za pomocą pięknych zdjęć, slajdów i barwnych opowieści zabrał nas do niezwykłego, tajemniczego i nie do końca jeszcze zbadanego kraju w Afryce… Zwiedzaliśmy stolicę Egiptu, jej bliższe i dalsze dzielnice, meczety i muzea. Byliśmy przy piramidach w Gizie i przyglądaliśmy się z bliska mumiom faraonów… było też o zwykłych ludziach – mieszkańcach Egiptu –  spotkanych na trasie tej niezwykłej podróży i o tym, że stereotypy jakimi się posługujemy są czasami bardzo krzywdzące… A na koniec spotkania można było wziąć udział w konkursie i wygrać… kalendarz! Ale może więcej o samym spotkaniu powiedzą zdjęcia – warto obejrzeć! Warto także odwiedzić stronę pana Marcina pod adresem: https://podrozezyeti.wordpress.com/ Zapraszamy!

[Best_Wordpress_Gallery id=”13″ gal_title=”Egipt-2″]