Dzień Edukacji Narodowej albo… Dzień Nauczyciela

Dzień Edukacji Narodowej jest to polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego, ustanowione 27 kwietnia 1972 roku. Upamiętnia ono rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Potocznie dzień ten zwany jest Dniem Nauczyciela, a jego data jest stała. Jak co roku, tak i w 2018 Dzień Nauczyciela wypada dokładnie 14 października.

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej oraz Dnia Nauczyciela w szkołach i innych placówkach oświatowych odbywają się zazwyczaj uroczyste akademie, przedstawienia i inne wydarzenia. Uczniów co roku najbardziej interesuje to, czy 14 października jest wolne od zajęć lekcyjnych… Niestety, wiadomości nie są optymistyczne. Dzień Edukacji Narodowej i jednocześnie Dzień Nauczyciela nie jest dniem wolnym od szkoły i pracy. Ale przecież lubimy przychodzić do szkoły, spotykać koleżanki i kolegów no i ufać, że nasi Nauczyciele są naszymi przewodnikami na trudnej drodze po wiedzę… A więc postaraliśmy się dziś pokazać, że doceniamy ich trud i pracę przygotowując uroczystą akademię i krótki program artystyczny. Jak było – zobaczcie!

[Best_Wordpress_Gallery id=”9″ gal_title=”Dzień Edukacji Narodowej”]