Czar PRL-u

Pomysł na projekt „ Czar PRL”, zrodził się w naszych głowach na początku roku szkolnego. Rozmawiając z uczniami nt. minionych czasów , doszliśmy do wniosku, że wokół nas jest jeszcze sporo przedmiotów, które pochodzą właśnie z PRL. Wystawa tych staroci miała być zorganizowana w szkole , jednak ze względu na zaistniałą sytuację , postanowiliśmy zrobić ją inaczej ( czyli pokazać w internecie ). Gdy znowu wrócimy do normalności , zrobimy wystawę na żywo!

Meble , ceramika , książki , pocztówki , sprzęt AGD i RTV…

Można by wymieniać bez końca. Moda na vintage nie umiera, a nawet zatacza coraz to większe kręgi. Szczególnym rodzajem jest boom na rzeczy i przedmioty z epoki PRL. Lata mijają, technologie idą do przodu, ale osób chętnych do ponownego dotknięcia czy obejrzenia „gratów sprzed lat” wciąż przybywa. Ot, ktoś się wychował w tamtych czasach i z nostalgią wspomina swoje dzieciństwo. W pamięci ma np. rodzinne obiady u dziadków. Prócz ciepłej atmosfery i pysznej zupy, powraca obraz serwisu obiadowego „ Społem” w którym babcia podawała swoje specjały. Powraca też obraz czarno – białego telewizora, w którym leciał Teleranek… Rzeczy, przedmioty, które sprawiły, że życie w PRL- u miało tak niepowtarzalny charakter…

Dziękujemy uczniom, dzięki którym projekt mógł być wykonany: Janek i Michał Zygarowicz , Benita Roman, Zuzia Baran i Ola Karlak.

Projekt Samorządu Uczniowskiego

Opiekunowie : B. Miedziak – Święs, D.Koszyk

[cycloneslider id=”czar-prl-u”]